Scoala Photoshop
Pentru a avea acces la tutorialele si resursele
puse la dispoztie va recomandam sa va inregistrati!
Scoala Photoshop
Pentru a avea acces la tutorialele si resursele
puse la dispoztie va recomandam sa va inregistrati!
Scoala Photoshop
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Scoala Photoshop

tutoriale si resurse photoshop, la dispozitia dumneavoastra, indiferent ca sunteti incepator sau as in editarea imaginilor..
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Daca doriti sa contribuiti la dezvoltarea acestui forum va rugam sa contactati administatorul..

 

 spatiu

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
shining
Qwner
Qwner
shining


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 27/07/2009
Varsta : 40
Localizare : Azuga

spatiu Empty
MesajSubiect: spatiu   spatiu Icon_minitimeDum Aug 16, 2009 1:17 am

pasul 1. avem nevoie pentru inceput de un background instelat.. pentru asta va recomand acest TUTORIAL

click to enlarge
spatiu Efupj

pasul 2. Layer->New->Layer, apoi Filter->Render->Clouds.. daca nu sunteti multumit de aspectul norilor apasati Ctrl+F pentru a repeta aplcarea filtrului

click to enlarge
spatiu 1fd446

pasul 3. Layer->New->Layer, apoi selectati Gradient Tool, eu am folosit un gradient in doua culori (rosu si galben) si trasati pe diagonala.. modificati apoi din meniul blending in Soft Light..

click to enlarge
spatiu 2uh4yu9

pasul 4. selectati layerul gradient si pe cel cu filtru clouds, click dreapta->Merge Layers.. pentru layerul astfel creat modificati in meniul blending in Screen.. apoi Image->Adjusments->Levels.. bifati Preview, apoi la Input Levels luati slide-ul negru si miscati-l usor inspre cel alb, pana cand sunteti multumiti de efect..

click to enlarge
spatiu T6tr85

pasul 5. repetati aceleasi miscari ca la pasii 3 si 4, dar de data asta pentru gradientul folosit schimbati culorile, de exemplu albastru si verde

click to enlarge
spatiu Dvrorm

pasul 6. optional, daca nu sunteti multumiti de numarul de stele, puteti recurge la aceasta metoda: selectati primele doua layere de jos, click dreapta->Merge Layers, apoi Image->Adjusments->Levels si mutati slide-ul negru spre cel alb pana cand ajungeti la rezultatul dorit..

click to enlarge
spatiu 2mraa87

click to enlarge
spatiu 2ef536t
Sus In jos
https://scoalaphotoshop.forumgratuit.ro
Sarg3ras
Bronze User
Bronze User
Sarg3ras


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 31
Localizare : Look behind you . . .

spatiu Empty
MesajSubiect: Re: spatiu   spatiu Icon_minitimeLun Aug 17, 2009 7:18 pm

Hehe nice .In ultima vreme nu am mai fost pe forum .Asa ca Salutare celor noi veniti
Sus In jos
http://soon.ro
 
spatiu
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scoala Photoshop :: Zona Photoshop :: Tutoriale :: Tutoriale photoshop-
Mergi direct la: